KONST
Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar • Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick • Konst, övrigt, Tryck m.m. • Litografier • Oljemålningar • Skulptur & konsthantverk • |
1004 Skulptur
Sittande kvinna, Meissen, omkring 1900. Porslin, polykrom dekor. Höjd: 49,5 cm
Utrop: 35.000 kr
Aktuellt bud: 25.000 kr
27 maj kl 18:04
9081 Akvarell
Utrop: 800 kr
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Utrop: 500 kr
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:39
9035 Akvarell
Utrop: 600 kr
27 maj kl 20:57 -
9094 Akvareller
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:22 -
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Utrop: 500 kr
27 maj kl 19:07
8156 Blandteknik
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:47 -
7215 Blandteknik
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:50 -
1014 Etsning
Utrop: 15.000 kr
27 maj kl 19:14
1011 Etsning
Utrop: 3.000 kr
27 maj kl 19:22 -
9037 Färglitografi
Utrop: 600 kr
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Utrop: 800 kr
27 maj kl 20:12
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad med blyerts, porträtt av Carl Larson. Bladets mått: 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 41x27 cm
Utrop: 15.000 kr
27 maj kl 19:14
9036 Färglitografi
Utrop: 800 kr
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Utrop: 700 kr
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:41
9064 Färglitografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 19:28 -
8053 Färglitografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:42 -
8030 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
27 maj kl 18:44
9033 Färglitografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:28 -
8136 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
27 maj kl 19:40 -
9052 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
27 maj kl 18:19
9030 Färglitografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:43 -
9034 Färglitografi
Utrop: 600 kr
27 maj kl 18:14 -
8268 Färglitografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:40
1013 Oljemålning
Johan Ericson (1849-1925), Sverige. Signerad, daterad 1895, kustbild med båtar. Olja på pannå, 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm
Utrop: 15.000 kr
27 maj kl 19:39
8048 Färglitografi
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:34 -
9061 Färglitografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:02 -
9065 Grafiska blad/..
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
27 maj kl 18:59
9101 Ikon
Maria och barnet, 23,5x18 cm
Utrop: 800 kr
27 maj kl 20:58 -
9114 Litografi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:11 -
8313 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 19:23
9019 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Utrop: 600 kr
27 maj kl 18:22 -
1007 Oljemålning
Utrop: 700 kr
27 maj kl 19:36
9131 Oljemålning
Utrop: 600 kr
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 19:49 -
8116 Oljemålning
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:41
1001 Skulptur
Paul Marec, Art Déco, Lovebirds, brons på marmorsockel. Höjd: 22 cm
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
27 maj kl 18:56
8021 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
27 maj kl 18:15 -
8045 Oljemålning
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:31 -
8046 Oljemålning
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:32
8047 Oljemålning
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:32 -
8085 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:41 -
9082 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:35
7183 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
27 maj kl 18:11 -
9132 Oljemålning
Utrop: 2.400 kr
27 maj kl 19:19 -
9147 Oljemålning
Utrop: 1.000 kr
27 maj kl 19:50
9097 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 18:50 -
1013 Oljemålning
Utrop: 15.000 kr
27 maj kl 19:39 -
9020 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 18:54
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavards Anders". Bildmått: 15,7x11,7 ca, yttermått inklusive ram: 35x28
Utrop: 3.000 kr
27 maj kl 19:22
9080 Oljemålning
Utrop: 1.000 kr
27 maj kl 20:45 -
9040 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:58 -
9041 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:23
9092 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 20:04 -
9090 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 19:31 -
8367 Oljemålning
Utrop: 1.000 kr
27 maj kl 19:06
9098 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:55 -
9180 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 20:54 -
9162 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 19:31
8345 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:29 -
8153 Oljemålning
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:42 -
9091 Oljemålning
Utrop: 800 kr
27 maj kl 18:13
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte, signread i trycket, EA-upplaga, 95x120 cm
Utrop: 3.000 kr
27 maj kl 19:27
8094 Pastell
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:54 -
9083 Pastell
Utrop: 500 kr
27 maj kl 19:49 -
8348 Serigrafi
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:33
9039 Serigrafi på tyg
Utrop: 3.000 kr
27 maj kl 19:27 -
8365 Skulptur
Utrop: 500 kr
27 maj kl 18:50 -
2008 Skulptur
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:32
1001 Skulptur
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
27 maj kl 18:56 -
1004 Skulptur
Utrop: 35.000 kr
Aktuellt bud: 25.000 kr
27 maj kl 18:04 -
1018 Skulptur
Utrop: 2.000 kr
27 maj kl 19:58
8028 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Utrop: 700 kr
27 maj kl 18:36 -
8165 Skulpturer
2 st, Buddhor, Thailand, metall. Höjd: 19-22 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
27 maj kl 19:49 -
9010 Skulpturer
Utrop: 1.000 kr
27 maj kl 19:04
9132 Oljemålning
Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Utrop: 2.400 kr
27 maj kl 19:19
9017 Skulpturer
Asien, sten. Höjd: 21 cm
Utrop: 800 kr
27 maj kl 20:42 -
8209 Teckningar
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
27 maj kl 19:22 -
9032 Torrnålsgravyr
Utrop: 800 kr
27 maj kl 18:56
9071 Tuschteckningar
Utrop: 500 kr
27 maj kl 20:35
- Metropol Tipsar
1018 Skulptur
Utrop: 2.000 kr
27 maj kl 19:58 -
8136 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
27 maj kl 19:40 -
8021 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
27 maj kl 18:15
9132 Oljemålning
Utrop: 2.400 kr
27 maj kl 19:19 -
9039 Serigrafi på tyg
Utrop: 3.000 kr
27 maj kl 19:27 -
1011 Etsning
Utrop: 3.000 kr
27 maj kl 19:22
1001 Skulptur
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
27 maj kl 18:56 -
1013 Oljemålning
Utrop: 15.000 kr
27 maj kl 19:39 -
1014 Etsning
Utrop: 15.000 kr
27 maj kl 19:14